Şikayet Bilgileri
2010-04-04 Bilet Erteleme Neden Cezalandiriliyor? Sloganiniz, yolcularin aldigi hizmetin parasini odemesi degil miydi!!! Pegasus

Hit: 21734

1Yorum
sayin yetkili,
asagida goreceginiz uzere 18 mart'ta esim ve ben 5 ve 8 nisan 2010 tarihlerine İstanbul sg-dalaman gidis donus biletlerimizi aldik. ancak acil saglik sorunlarindan ötürü gezimizi henuz bilemedigimiz zamana ertelemek zorunda kaldik. esim biletleri aciga aldirmak icin 2 gun once musteri iliskilerini aradi, sadece aciga alinma bedeli olarak 2 kisinin toplam 4 bileti icin 138 tl ucret istendi. esim fiyati anormal buldu ve herhangi bir islem yaptirmadi. dun biletimizi kontrol ettim ve odememiz gereken bedelin 15'er tl'den sadece 60 tl olmasi gerektigini okudum. tekrar musteri ilişkilerini aradim. lale isimli bir operatorunuz, biletlerin ustunde tum bilgilerin yer almadigini web sitesinden ayrintilariyla inceleyebilecegimi belirtti, ancak bana 60 tl'nin nasil 138 tl'ye ciktigini anlatamadi.
bugun de web sitenizden konuyla ilgili tum sayfalari inceledim, okudum ve 60 tl'den baska bir odememiz olmamasi gerektigi bir daha gordum.

sizden acilen cevap ve 4 biletimizin de 60 tl karsiliginda aciga alinmasini talep ediyorum.

ayrıca ücret sınıflari arasinda ayrimlar yapiyorsaniz, mutlaka satarken hang sinif bilet sattiginizi belirtmelisiniz. ve hatta biletin hangi sinifa ait oldugu mutlaka ve mutlaka biletin uzerinde yer almali.

yelda kardelen & ecz. cumhur kardelen
0549 211 69 37pegasus havayollari bilet bilginiz
thu, march 18, 2010 5:30:31 pm
from: "rezervasyon@flypgs.com" add to contacts
to: yeldaulusoy@yahoo.com


--------------------------------------------------------------------------------

e-bilet bilgisi

sayın cumhur by ,

pegasus hava yollarını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

aşağıda detayları belirtilen uçuş/unuz/larınız için satın almış olduğunuz bilete ait

rezervasyon kayıt numaranız dır.bilet detayları
uçus no uçuş tarihi kalkış varış kalkış saati kalkış havaalanı
h9178 05/04/2010 saw dlm 06:40 sabİha gÖkÇen
h94179 08/04/2010 dlm saw 21:05 dalaman
yolcu bilgileri
cumhur kardelen m
yelda ulusoy kardelen fuçuş için yukarıda belirtilen rezervasyon kayıt numarası ve fotoğraflı kimliğiniz yeterli olacaktır.

lütfen uçuşunuzun kalkış saatinden en geç 2 saat önce
hava alanında olunuz.

pegasus hava yolları iyi uçuşlar diler... uçmanın kolay yolu


aÇiklama: bu bilet, pegasus havayollarının tarifelerine, kurallarına, yönetmeliklerine ve ilgili kanunlarına tabidir. yolcu, yazılı olan kurallara uymayı kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödeme yapıldıktan sonra taşıma akdi kesinleşmiş olarak kabul edilecek olup daha sonra rezervasyon kaydınızda ve uçak biletinizde yapacağınız iptal ve değişiklikler aşağıdadır.
a - yapılan bir rezervasyonda isim değişikliği yapılmaz.yolcu rezervasyon kaydındaki uçuşu gerçekleştirmediği takdirde ücret iadesi yapılmaz.
b - bilet iptali, değişiklik ve iadeler:
b.1. - İÇ hatlar ve kktc:
1.rezervasyon değişikliği: biletin düzenlendiği andan itibaren tarifeli kalkış saatine 12 saat kalana kadar yapılan rezervasyon değişikliklerinde p, u , t ,z, v, x sınıf ücretlerde parkur başına 15 tl ve diğer ücretlerde, parkur başına 15 tl değişiklik tazminat bedeli tahsil edilir.tarifeli kalkış saatine 12 saat- 2saat kalana dek yapılan rezervasyon değişikliklerinde; p,u,t,z, v,x ücretlerde parkur başına 20 tl ve diğer ücretlerde, %30 değişiklik tazminat bedeli , 2 saatten az zaman kala yapılan rezervasyon değişikliklerinde ise %100 değişiklik tazminat bedeli tahsil edilir.
2.bilet İptali ve Ücret İadesi: biletin düzenlendiği andan itibaren p, u, t, z, v ve x sınıf ücret sınıflarında ücret iadesi yapılamaz. diğer ücretlerde; biletin düzenlendiği andan - tarifeli kalkış saatine 12 saat kalana kadar yapılan bilet iptallerinde;parkur başına 15 tl iptal tazminat bedeli , tarifeli kalkış saatine 12 saat- 2 saat kala yapılan bilet iptallerinde; %30 iptal tazminat bedeli alınır. 2 saatten az zaman kala yapılan iptallerde bilet ücreti iade edilmez. İade yalnız kart sahibine ve ödemeyi yaptığı kredi kartına yapılır.biletin iadesi alındığı yerden yapılır.İptallerde hizmet ücreti iade edilmez.
* yukarıda belirtilen tl işlem ücretleri eur, gbp, chf, dkk para birimleri ile düzenlenen biletlerde, eur, gbp, chf, dkk olarak tahsil edimektedir.
b.2. - diŞ hatlar: İptal ve değişiklik halinde kesinti uygulanmaktadır.web sitemizde genel kurallar ve koŞullar bölümünden,çağrı merkezimizden veya acentelerimizden bilgi isteyiniz.
c - yolcunun değişiklik talep ettiği tarih ve parkur ile ödenen ücret arasında fark oluşuyorsa ayrıca tahsil edilir.
d - uçuşlarımızda yiyecek ve içecek servisimiz ücretlidir.
e - check-in ve bagaj işlemleri için tarifeli kalkış saatinden 2 saat önce havaalanında hazır bulunulması gerekmektedir (londra ve amsterdam çıkışlı uçuşlarda 3 saat önce).dış hat uçuşlarda kalkış saatinden 40dk. öncesine kadar, İç hat uçuşlarda kalkış saatinden 30dk. öncesine kadar bagaj ve check-in işlemlerini tamamlamamış yolcular o uçuşla ilgili tüm haklarını kaybederler. check-in sırasında dış hatlar için pasaport, İç hatlar ve kıbrıs için fotoğraflı bir kimlik kartının (nüfus cüzdanı veya pasaport) hazır bulundurulması gerekmektedir. aksi taktirde yolcular uçuşa kabul edilmez..
f - iç hatlarda bagaj hakki 15 kg?dir. 2 yasindan küçük bebeklerin bagaj hakki yoktur.el bagaj tasima hakki tüm uçuslarimizda 8kg?dir.el bagaji kabulü ile ilgili güvenlik kurallari ve uçus emniyetini riske etmesi muhtemel tehlikeli maddelerle ilgili bilgi almak için, lütfen web sitemizi ziyaret ediniz: http://www.flypgs.com .
g - saw : sabiha gökçen havalimanı ist: atatürk havalimanı
h - İhtilaf vukuunda pegasus havayolları elektronik kayıtları geçerlidir.
i - asker ve Öğrenci indiriminden yararlanan yolcuların, asker ve Öğrenci belgelerini havaalanında check-in esnasında ibraz etmeleri zorunludur.aksi halde tam yolcu ücreti ile aradaki fark tahsil edilir.
uyari: İç ve dış hat taşımalarında yolcu ölüm veya yaralanma ile bagaj kaybı veya hasarı halinde taşıyıcının sorumluluğunu düzenleyen ve sınırlandıran lahey protokolü ile tadil edilen varşova konvansiyonu hükümleri uygulanır. avrupa topluluğu ülkelerine yapılacak uçuşlarda ise sorumluluk pegasus'un tabi olması kaydıyla, at'nin emredici kurallarına göre belirlenir.


www.flypgs.com
--------------------------------------------------------------------------------
bu e-posta size otomatik olarak gönderilmiştir, lütfen bu mesaja yanıt göndermeyiniz.
dilek,öneri ve bilgi isteklerinizi http://www.flypgs.com ‘dan bize iletebilirsiniz.
pegasus bilet hattı : 444 0 737
-------------------------------------------------------
this is an automatic message. please do not reply to this message.
you may submit your suggestions, wishes, and requests for information from our web site http://www.flypgs.com
pegasus call center : 90- 212- 444 0 737

Facebook Twitter Digg Stumble Delicious
Firma Yetkilisi Yorumu 2011-02-10 15:19:51

Firma Yetkilisi
Pegasus Sayın Misafirimiz,

Mesajınız ilgili departmanlarımıza iletilerek tarafımızdan incelenmiştir.
Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunar acil şifalar dileriz. Pegasus Havayolları olarak, Türkiyede ve yurtdışında onlarca noktaya uçuş yapmakta olup, 1990 yılından bu yana başarılı geçmişi ile Türkiye’nin en önde gelen havayolu şirketleri arasında olduğumuz bilinci ile, misafirlerimize sunulan hizmet politikasında her zaman güvenli ve kaliteli seyahat imkanı vermek ve bu doğrultuda da, uygun fiyat seçenekleri ile tüm misafirlerin bu olanaklardan yararlanabilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer almaktadır.

Bu bağlamda her dönemde yeni kampanyalar düzenlenerek misafirlerimize ucuz ücretli seyahat imkanları sunulmaktadır. Ucuz ücretlerin satışa açılması belirli kurallar ile mümkün olabilmektedir. Bildindiği üzere bilet iptal ve değişiklik kuralları havayollarının kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlenmektedir. Şirketimiz uçuşlarına ait biletlerin ücret sınıflarına göre iptal ve değişiklik kuralları farklılık göstermektedir. Bu kurallar uçuş belgesinin B.1 maddesinde ve internetten bilet satın alma öncesinde okunup anlaşıldığına dair misafir tarafından imzalanan "Genel Kurallar" bölümünde detaylı olarak yer almaktadır.

Bilet kuralları gereğince İçhat ve KKTC uçuşlarında P, U, T, Z, V ve X sınıfı biletler “Süper” ücret kuralına tabidir. Süper sınıflı biletler satın alındığı andan itibaren yapılan iptallerde iade edilmektedir. Bu biletlerimizde yalnızca tarih veya parkur değişikliği gerçekleştirilmekte olup, değişiklik işlemleri uçuşa son 12 saat kalana kadar 15-TL değişiklik ücreti, uçuşa son 12 saat ile 2 saat kaldığında yapılacak değişikliklerde 20-TL ve talep edilen tarihteki bilet ile arada oluşan fark tahsil edilerek işlem tamamlanmaktadır. Uçuşa son 2 saat kala bilet üzerinde herhangi bir işlem yapılması mümkün bulunmamaktadır.

Satın almış olduğunuz biletin “U-Süper” ücret sınıfına tabi olması sebebi ile bilet değişikliklerinde 15 TL değişiklik bedeline ek olarak talep edilen bilet ile arada oluşan fark toplamı 70,02 TL + 68,02 TL = 138,04 TL olarak tarafınıza bilgi verilmiştir. Değişiklik bedelleri dışında bilet farkının tahsil edileceği bilgisi bilet üzerinde “C” maddesinde tüm misafirlerimizin ayrıca bilgisine sunulmaktadır.

Yukarıda yapılan açıklamalar doğrultusunda, iptal edilen biletinize ait bir ücret iadesi veya iptal biletin tekrar aktif hale değiştirilmesi mümkün bulunmamaktadır.

İlgi ve anlayışınıza teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Pegasus Havayolları Misafir İlişkileri
Firma Bilgileri
  • HavayoluŞikayetleriTüm Şikayetler: 418
  • HavayoluŞikayetleriÇözümlenenler: 6
  • HavayoluŞikayetleriCevap Bekleyenler: 412