Şikayet Bilgileri
2012-04-30 iade işlemi Türk Hava Kurumu

Hit: 1451

0Yorum
Sayın yetkili,
31.03.2012 tarihinde eşim, oğlum ve benim için satınaldığım AHL-Chicago gidis dönüş biletlerimi alırken taksit seçeneği gözükmediği o sırada sistemlerde arıza oldugu kanısında oldugumuzu bildirerek biletlerin taksitlendirilmesini müşteri hizmetlerinden rica etmiş, 2 günlük inceleme neticesinde olumsuz cevap almıştı. Biletlerim taksitlendirilmemişti.

Özel nedenlerden dolayı ödeme sıkıntısı çektiğim, peşin ödeyemeyeceğim için 24/4/2012 tarihinde çağrı merkezinizi arıyarak, aldığımız biletlerin iptal edilip taksitli olarak yeni bilet kesilmesini istedik. Çağrı merkezinizden bu işlemi yapabilmesi için yeni bilet almamız gerektiği ancak sonrasında eski biletlerin iptalinin söz konusu olabileceği bildirildi. Kredi kartımızdaki limite baglı olarak Mine Karakuş adına 2. bileti aldık. Tekrar çağrı merkezinizi arıyarak eski biletin (taksitlendirilmeyen) iadesini istedik. Aldığımız cevap
- Yeni alınan bileti iade edebiliriz oldu. !!!
Siz söylediniz bizde yeni bilet aldık eski bilet taksitsiz vs. diye tekrar 45 dak. yakın görüşme neticeside sonuç elde edemeyince aynı tarih aksamı Müşteri Hizmetlerine sikayet olarak durumu bildirdik ve 2 gün içerisinde geri dönüleceği bilgisini aldık.
Müşteri hizmetlerinize ertesi günden başlayarak yaptığım görüşmelerde aldığım cevapları kısaca aktarıyorum.
25.04.2012 tarih
-Henüz cevap çıkmadı
26.04.2012 tarih
-7 günde cevap iletecekleri (2 gün oldu 7 gün), Kredi kartımın ödemesinin geldiği diger biletleri iptal edeceğimi belirterek, görevli beyin biletleri iptal etmemizi gün içerisinde mutlaka dönüleceği, hızlı geri dönülsün mesajını düştükleri
27.04.2012 tarihide yaptıgım arama;
- Kredi kartımın ödemesinin geldiği hala cevap cıkmadıgını söyledikten sonra, gün içerisinde dönüleceği tekrar not düşüldüğü söylendi. 15:30-16:00 sularındaki 2. aramamda ise mesai süresinin 17:30 gibi bitti pazartesi gününe kaldığı

30/04/2012 tarihinde ise " Ucusumun temmuz ayında olduğu cevabın ozamana kadar verileceği!!!! bilgisi

Bir Türk Vatandaşı olarak Türk Hava Yollarının vatandaşına bunumu yapmasını kabul edemiyor, içime sindiremiyorum. . Sıkıntıda olduğumu devalarca bildirmeme rağmen. Yapılan samyetsizlik, müşteriyle alay etmeye varan tavırlar. Çağrı merkezinizin Müşteri hizmetlerinden haberi yok , Müşteri hizmetlerinizin birbirinden haberi yok .

Sonuc olarak ;
1-Uçuş tarihinden aylar önce bilet aldım, hakkım olan taksitlendirmeyi istedim red edildim.
2-Biletlerimin iadesini istendim, Uçuş tarihine yaklaşık 2,5 ay olmasına rağmen, kişi başı 200€ ve 48 TL ceza ödedim. 28.04.2012 tarihinde eşim ve oğlumun biletlerini iptal ettim 200€/kişi ve 48 TL/kişi extra ceza ödeyerek. Kendi biletlerimi ise cevap beklediğim gerekçesiyle iptal edemedim.

-Bir bileti yanlış bildilendirilmekten dolayı tekrar aldım . Eski biletimin iadesini istedim, ne iade nede paramı alabiliyorum.

Sizden birkere daha aciliyetle cevabınızı rica ediyor. Paramızın bir an önce banka hesanımıza iadesini talep ediyoruz.

Mine Karakuş-0533 320 86 93
e-mail: mine.karakus@gmail.com
Sikayet noo. 711 34 31

Facebook Twitter Digg Stumble Delicious
Firma Bilgileri
  • HavayoluŞikayetleriTüm Şikayetler: 5
  • HavayoluŞikayetleriÇözümlenenler: 0
  • HavayoluŞikayetleriCevap Bekleyenler: 5