Şikayet Bilgileri
2011-09-21 Kasıtlı bilgilendirmeme ve yanlış bilet kesimi Belavia Airlines

Hit: 2604

0Yorum
BELAVİA AİRLİNES Biletimizi Kullanarak Dönüş Yapamıyoruz!
Kasım 2010 tarihinde, İstanbul'dan Minsk'e gidebilmek için Belavia Airlines'in Taksimdeki satış temsilcisi Adriyatik Turdan 2 adet gidiş-dönüş açık bilet aldım. (Bilet olarak verdikleri a4 printout).
Biletleri alırken öğrenci olduğumuzu, 1 yıla yakın kalacağımızı, dönüşümüzle ilgili bir sorun çıkıp çıkamayacağını ısrarla sordum.

Geri dönüş biletlerimizin 1 yıl geçerli olduğunu ve hava yollarının herhangi bir şubesine başvurmamızın yeterli olacağı söylendi. 19 Eylül 2011 tarihinde geri dönüş için Belavia Havayollarının Brest'teki merkezine gittiğimizde biletlerin 1 ay süreli açık olduğunu ve yeni bilet almamız gerektiği söylendi.

Hemen Adriyatik Tur'u aradık. Ama sorunumuzu baştan savdılar.Bir çözüm üretebilmek adına Minskde'ki Türk tur operatörlerini aradığımızda Adriyatik Turun açık bilet isteyenleri biletlerin geçerlilik süresi konusunda yolcuları uyarmadığından, Belvia'da durumu anlayan yolcuların muhatap bulamadığından yakındılar.

Biletimiz var diye son derece rahat davrandık. Biletlerimiz yandığı gibi birde 2 bilet için 545 $ ödemek zorunda kaldık. Yanacağını bile bile açık 1 ay süreli açık bilet satmayı ve bunu adet haline getirmenin bir kuruma yakışmayacağını düşünüyor ve hem bir özür hemde ödediğimiz 545$ iadesini talep ediyoruz
Facebook Twitter Digg Stumble Delicious
Firma Bilgileri
  • HavayoluŞikayetleriTüm Şikayetler: 1
  • HavayoluŞikayetleriÇözümlenenler: 0
  • HavayoluŞikayetleriCevap Bekleyenler: 1