Şikayet Bilgileri
2009-04-22 Kendini THY reklamlarına kaptırıp star gibi hisseden Mesut Calışkanın yazısı THY

Hit: 14566

0Yorum
İlgiliye,


tarih : 17.04.2009
yer : samsun hava alanı
uçuş verileri : samsun - İstanbul 21:05 thy 573

hava alanına gidiş saatim : 20:10
check in saatim : 20:30 (check in yapılmış durumda)

uçuşla ilgili ilk anons : 20:40
anonsun konusu : 10 dakika gecikme

uçaya son çağrı anonsu zamanı : 21:05
arındırılmış salona giriş zamanım : 21:06

Çıkış kapısının üstünde uçuşla ilgili yazan mesaj : İstanbul 573 = güvenlik kontrolü (salonda yolcular oturuyorlar ve hareket yok!... bunlar ankara yolcusu imiş!!!)

saat : 21:30 Çıkış kapısında ki uyarı yazısı : İstanbul 573 = güvenlik kontrolü

konumum : uyarı levhasını okuyup, ordan gelecek uyarı ile çıkış kapısına yönelmeyi beklemek!

21:30 : salonda bekleyen yolcular çıkış kapısında sıraya girdi. uyarı levhası hala : İstanbul 573 = güvenlik kontrolü

konumum : koltuk numaram 10e ve önlerde yerim... sonradan binersem, arkadakilerin geçişini engellerim diye sıranın arkasına beklemekteyim.

anons durumu : o ana kadar İstanbul uçuşu ile ilgili anons yok!

yolcuların durumu : İstanbul 573 = güvenlik kontrolü yazmasına rağmen... ankara yolcusuyuz diyorlar ve ben onlar adına endişeleniyorum... yanlış uçağa binecekler diye... Çünki hala herhangibir anons yok!!!! yani ankara veya İstanbul uçağı ile ilgili...

21:34'te sıra bana geliyor ve ben İstanbul uçağına bineceğimi söylüyorum, uyarı levhasında hala "İstanbul 573 = güvenlik kontrolü" yazılı.

aldığım yanıt : telaş içinde!!! uçağınızın kapıları kapandı. ve 21:34'te uyarı levhası değişti : ankara güvenlik kontrol diye!!!
İtiraz ettim uyarı levhası için:

İtiraz gerekçelerim :

1. ben türkçe bilmeyebilirim... uçaga gidiniz bağırmalarını anlamayablirim (anons değil!! bağırmak!)
2. kulaklarım duymuyor olabilir!!! (burda aldığım yanıt ta komik!!! eğer kulağınız duymuyorsa!! görevli arkadaşlar bizi uyarırdı! İnternetten check in yapmış olsam... hiç bir görevli ile muhattap olmak zorunda değilim... ve benim bu kusurumu bilemeyebilirler!!!)

3. kaldıki ben İstanbul uçağını kaçırmayım diye... son kontrol noktasına geldiğimde... bir bayan görevli aynı uçaktasınız (ankara yolcularının sırası!!!) diye beni sıranın en sonuna yollamış ve benim rahatlamamı sağlamıştır.

sonuÇ : uçağı levha uyarı sisteminin yanlış yönlendirmesi sonucu uçağımı "check in" yaptırdığım halde herhangi bir uyarı almadan kaçırdım.

bu duruma itiraz etmek için, hava meydanında nöbetçi amir sn. faruk keleŞ beyle görüşmeye başladım ve hatanın bende değil... uyarı sisteminde olduğunu anlattım ve bir sonraki uçağa % 30 fark ödeyerek yeni bilet almak istedim. fakat, zamanın geçtiğini ve elimdeki biletin yanmış olduğu yanıtı ile karşılaştım. (bu konuda da hiçbirkimse tarafından uyarılmadığımı söylemek ayıp olacak ama... uyarılmadım.)

nelere mal oldu : İstanbul'da yaşamaktayım ve cuma günü mesai saati dolmuş ve ben samsun'dayım. cebimde param yok.. hem taksi hemde otel için!!. aradaki % 30 fark belki çıkacak durumdayken bu isteğimde reddedildi... ve param olmadığını söylememe rağmen, yardımcı olabilecek tek kimse çıkmadı... otel, otele gidiş için vasıta... benim ayarlamam istendi!!!

bu konuda görüşlerinizi bana ve aşağıda ekli bu maili yolladığım kuruluşlara açıklama yapmanızı rica ediyorum.

saygılarımla,


mesut Çalışkan
0533 333 18 25
Facebook Twitter Digg Stumble Delicious
Firma Bilgileri
THY
  • HavayoluŞikayetleriTüm Şikayetler: 268
  • HavayoluŞikayetleriÇözümlenenler: 1
  • HavayoluŞikayetleriCevap Bekleyenler: 267