Şikayet Bilgileri
2014-06-23 para almak için her şeyi yapmak bu olsa gerek Pegasus

Hit: 3545

0Yorum
20 haziran tarihinde antalyadan İstanbul Sabiha gökçen havaalanına gelecek olan 13.50 saatindeki uçuş için antalyada askerlik hizmetini yapmakta olan eşim için bilet aldım. Uçuşa 3 gün kala eşim daha erken saatteki bir uçuş için bileti değiştirmemi istedi ve ben de aynı gün olan 09:35 saatindeki uçağa bilet aldım ve gereken 50 tl lik ücreti ödedim. Sonra eşim o saatte askeriyeden çıkamayacağını söyledi ve ben uçağı bu sefer 11:30 saatindeki sefer ile değiştirdim ve gereken 60 tl lik ödemeyi yaptım. Buraya kadar sıkıntı yok. O ücretler olması gerekenlerdi ve ödedim.
Eşim Cuma günü askeriyeden erken çıktı ve yanıma daha erken gelebilmek adına uçuşu 11:30 dan 09:35 uçuşuna aldırmak istedi. Saat 08:50 de uçağın kalkmasına 45 dk kala eşim ve kendisi gibi asker olan 6 arkadaşı ile birlikte 45 tl fark ödeyerek uçuşunu 09:35 e aldırdı. (ki biletin satıldığı bu saatte seferi gerçekleştirecek olan uçak daha Antalya havaalanında bile değilmiş ve tabiî ki bu bilgi verilmedi kimseye)
Eşim Check in işlemleri için hızlı olmalıydı. 09.10 da check in işlemi için bankoya gittiğinde valizinin 8 kg fazla geldiğini öğrendi ve içindekileri el çantası için almak istedi ancak bankodaki görevli uçağa çok az bir zaman kaldığını ve bunu yapmasının mümkün olmadığını söyledi . Eşim de 8 kg için 48 tl ödeyerek valizini görevliye verdi. Tam her şey bitti uçağa 20 dk var derken , söz konusu olan PC149 sefer sayılı olan uçağın 10:25’e rötar yaptığını öğrendi ve aynı dakikalarda bileti alırken kendi numaramı verdiğimden bana saat 09:25 ‘de 10 dk sonra kalkacak olan uçuşun 10:25’e rötar yaptığı mesajı geldi. Yani kalkışa 10 dk kala.
Saçmalık tabiî ki de pagasus firmasında bunlarla da kalmadı, sonra o uçak 11:10’a ve daha sonra da 12:00 ye kadar rötar yaptı ve eşim İstanbul’a 13:00 da indi. Yani biletini değiştirmeseydi daha önce inecekti ki beraber gelen biletini değiştirmeyen arkadaşları daha önce geldiler.
Eşim ve arkadaşları pegasustan bir açıklama almak ve bu durumu düzeltmek adına firma gişesine gittiklerinde, yetkili kişi eşimin ve mağdur olan diğer askerlerin telefonla aranarak hesap bilgilerinin alınacağını ve 45 tl lik sefer değişikliği ücretinin kendilerine iade edecekleri bilgisini verdi. Aynı zamanlarda ben de telefonla müşteri hizmetlerini arayarak ödediğim 45 tl lik değişiklik ücretinin ve 8 kg lık bagaj ücretinin boş yere alındığını söyledim. Çünkü eşim uçuşun 20 dk sonra değil de 3 saat sonra gerçekleşeceğini bilse, o 8 lık farkı el çantasına aktarabilir veya diğer arkadaşlarıyla birlikte ortak verebilirdi.
Biz eşimle birkaç gün beklemek istedik. 3 gün geçmesine rağmen hala arama yapılmadı. Pegasus yetkililerinde acil dönüş beklemekle birlikte , tarafıma 48 tl lik valiz ücretinin ve rezervasyon değişikliği için alınan 45 tl nin iadesinin yapılmasını istiyorum.
Pegasus firması, daha havaalanına gelmemiş bir uçak için rezervasyon değişikliği yapmamayı ve 3 saat rötarla kalkan bir uçak için de olması gereken kalkış saatinden 20 dk önce check in işlemlerini sonlandırıp insanları mağdur etmemeyi öğrenmeli bence.
Facebook Twitter Digg Stumble Delicious